طلبه نوشت
تولید موفق

یکشنبه 2 تير 1398

تولید موفق

تجربیات تلخ و شیرین شما می توانند به عنوان راهکاری در برنامه ریزی هدفمند شما برای استفاده بهینه از زمان در جهت رسیدن به خوشبختی امروز و سعادت فردای شما مؤثر می باشند. به طور طبیعی در عرض یک دقیقه به تغییر و موفقیت در زندگیتان دست نخواهید یافت.

چگونه تولیدموفق داشته باشیم؟

أمیرمؤمنان علی(علیه السلام):هر نعمتی که خدا بر تو ارزانی داشت ، بهره آور ساز... .(١)
احتمالا تا به حال این سؤال در ذهن شما ایجاد شده است.
چگونه تولید کنیم؟ وچگونه تولید موفق و درآمد زایی داشته باشیم؟
اگر شما جزء کسانی باشید که می گویید توان مالی ، علمی و جسمی نداریم. بدانید که این فکر کاملا اشتباه است. چرا که خداوند متعال مطابق ظرفیت هر انسانی توانایی ،استعداد و امکانات مورد نیازش را به او عطا فرموده است .
برای اثبات این سخن شما می توانید یک کاغذ و قلم بردارید و همهء تواناییها و استعدادهایتان را روی کاغذ بنویسید. حتی آن دسته از قابلیت هایی را که به نظرتان کوچک می آیند را ثبت نمایید.
چرا که آجرهای کوچک اما بسیار مهم در شکل گیری موفقیت شما نقش بسزایی ایفا می کنند.
شما قطعا در گذشته چیزهایی را تجربه نموده اید. تلخ یا شیرین.
تجربیات تلخ و شیرین شما می توانند به عنوان راهکاری در برنامه ریزی هدفمند شما برای استفاده بهینه از زمان در جهت رسیدن به خوشبختی امروز و سعادت فردای شما مؤثر می باشند.
به طور طبیعی در عرض یک دقیقه به تغییر و موفقیت در زندگیتان دست نخواهید یافت.
آفت علم ، عمل نکردن است و آفت کار بی میلی و نداشتن علاقه به آن است.
شما پس از آنکه استعدادها و تواناییهای خود را روی کاغذ نوشتید ،ویژگی های کار و هدف خود را نیز بنویسید. سپس اقدام و عمل نمایید.
به کاری که می کنید ایمان و علاقه داشته باشید . کم کم تواناییهای شما ظاهر می شوند.(تا اینجا علم و توانایی را کسب نمودید).
هر از گاهی بد نیست دست از کار بکشید.یک نفس تازه کنید .انرژی تحلیل رفته تان را باز یابید و مقداری هم تفکر کنید. بعد حرکت را در جهت پیشرفت ادامه دهید.
سعی کنید با افرادی که موفق هستند در ارتباط باشید زیرا بزودی افکار شما حد وسط افکار آنها خواهد شد.
تنها به سخنانی گوش بسپاریدکه بر اصلاح و پاکی شما می افزاید.
بهتر است هماهنگ با تغییر دنیا ، کار شما نیز تغییر یابد. شما تأمل کنید .ده سال پیش اصطلاح فضای مجازی نبود ولی اکنون هست.
بنابر این در فضای مجازی کانال ایجاد کنید و کارخود را تبلیغ کنید .جستجو کنید دریابید کجا و چه کسانی به کار و هنر شما نیاز دارند.
شاید برخی از شما بگویید ما مدرک علمی و یا ثروت داریم اما ما می گوییم علم و ثروتی فایده دارد که بصیرت افزا و شغل ساز باشد .(این نکته مهمی است)
نکته دیگر اینکه همیشه ظاهر امر را نبینید. این را گفتم که بدانید ممکن است پشت ظاهر خوب یک دنیا سختی ،تلاش ،گوش دادن و... باشد و پشت یک ظاهر بد لذتها و خوشیهای شگرفی باشد.(آگاهی از لایه های مختلف کار)
اگر در صدد این هستید که در کار و زندگی تان موفقیت را بدست آورید و مانند انسانهای موفق باشید می بایست خودتان را آراسته به ویژگیهای آنها نمایید.
ویژگیهای موفقیت :هدف ، اقدام و عدم تسلیم و ناامیدی در برابر ناملایمات است.
و ویژگیهای شخصیت های موفق عبارتند از:خود باوری ، مسؤولیت پذیری ، صداقت و یکرنگی ، صبر ، خوش بینی ، اراده و انگیزه .
أمیرالمؤمنین علی(علیه السلام) می فرمایند:مؤمن تمام وقتش مشغول است.(٢)
اگر نتوانید زمان خود را برنامه ریزی کنید هیچ چیز دیگر را نمی توانید اداره کنید.
عجله نکنید در مقابل آن تفکر و تعقل نمایید. چشم انداز خود را بسازید.
با رعایت اصول و در نظر گرفتن زمان ومشورت با افراد متخصص و موفق و الگو گرفتن از افرادی که می توانند در این حوزه به شما کمک کنند به علاوه خلاقیت از موارد مهم و مؤثری می باشند که به شما کمک می کنند که شما شغل مفید و درآمدزایی داشته باشید. إن شاءالله

١_مفاتیح الحیات،آیت الله جوادی آملی،ص5٨٢
٢_نهج البلاغه

به قلم: م.رسول‌زاده گندمانی