طلبه نوشت
روز قدس

دوشنبه 13 خرداد 1398

روز قدس

اول اراضی کشاورزی فلسطین را تصرف کردند و بعد از آن به دلیل خصلت شوم طمع ورزی یهودیان، کم کم تمام فلسطین و سپس اردن و نوار غزه را بزور تصاحب کرده و شروع به دیوار کشی و ایجاد شهرکهای یهودی نشین و توسعه آنان نمودند.

شاید بارها از خود پرسیده باشیم چرا انقلاب اسلامی به مسئله فلسطین و قدس اهمیت می دهد و اصلا چرا ما باید روزی بنام روز قدس داشته باشیم؟!
قبل از هر قضاوتی، باید اقرار کرد که سرزمین بیت المقدس قبله اول مسلمین و محل معراج نبی مکرم اسلام و همچنین محل ظهور و تبلیغ ادیان پیامبرانی چون حضرت داوود و حضرت یحیی و همچنین حضرت موسی و عیسی بوده و علاوه بر آن این مرکز مقدس، یادگار تبلیغات و تلاشها و مدفن بسیاری از پیامبران خداست.
البته اهمیت و ارزش این سرزمین به آنچه گفتیم، ختم نمی شود، بلکه موقعیت جغرافیایی و منطقه ای این مکان مقدس که به صورت معبری حیاتبخش، خصوصا از لحاظ همجواری با لبنان و داشتن زمینهای سرسبز و پربار و زمستانهایی پر بارش، که همه اینها منافعی است که باعث شد یهودیان متنفذ از هفتاد سال قبل به این سرزمین، طمع مالی و چشمداشت اقتصادی داشته باشند.
بدین منظور، سرمایه داران یهودی وابسته به استکبار و عمدتا امریکای ستمکار، زمینهای ملت محروم فلسطین را با عوام فریبی و تبلیغهای دروغین از مالکان اروپایی و امریکایی خریدند و پس از آن شروع به آزار و اذیت مظلومان فلسطینی با نهایت قساوت قلب و بی رحمی نمودند و کم کم با اخراج کارگران و قتل و نسل کشی، آنان را آواره بیابانها کردند و در عوض یهودیان را به این سرزمین فراخوانده و وعده مدینه فاضله را به آنان دادند.
یکی دیگر از توطئه های خائنانه و عوام فریبانه صهیونیست های نژاد پرست، ممانعت از ورود عربها و ترس از نفوذ و گسترش اسلام در این منطقه بود.
لذا:
اول اراضی کشاورزی فلسطین را تصرف کردند و بعد از آن به دلیل خصلت شوم طمع ورزی یهودیان، کم کم تمام فلسطین و سپس اردن و نوار غزه را بزور تصاحب کرده و شروع به دیوار کشی و ایجاد شهرکهای یهودی نشین و توسعه آنان نمودند.
گفتیم که یهودیان در طمع ورزی، مشهورند و این امر و خصلت را قرآن بارها و بارها در قرآن کریم ذکر کرده، بگونه ای که چهل و یک بار نام بنی اسرائیل را بیان کرده و هر بار با عنوان خصلتی غیرانسانی اعم از حسادت نسبت به ظهور خاتم النبیین در جزیرة العرب و غریزه نژاد پرستی که چرا پیامبر موعود در سرزمین آنها ظهور نکرده و یا ایرادها و قتل پیامبران خود از جمله حضرت یحیی علیه السلام را به عنوان کارنامه یهود بیان می کند.
یهودیان، با توجه به حس نژاد پرستی و حسادت و لجاجت معروفشان و بالاتر از همه مال اندوزی ولو غاصبانه و به قیمت کشتار و نابودی یک ملت، شعار از نیل تا فرات را به حمایت از امریکای جنایتکار، سر داده اند، اما زهی خیال باطل!!
با پیروزی و شکوفایی و رشد و بالندگی انقلاب اسلامی، انتفاضه ای که از روز اول در فلسطین بر علیه غاصبان اسرائیلی و یهودی، صورت گرفته بود (انتفاضه به معنای مبارزه در سرزمینی که غصب شده ) به یک حرکت جهادی و هدفدار اسلامی تبدیل شد و بیت المقدس را بیش از پیش برای رژیم اشغالگر قدس ( بیت المقدس ) نا امن کرد و آرزوی غصب نیل تا فرات را برای آنان به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده است.
لذا فرمایش امام مبنی بر تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، ریشه ای کاملا قرآنی و اسلامی دارد و این وحدت جهانی در مبارزه بر علیه صهیونیست های غاصب، می تواند سد محکمی در مقابل اتحاد کور و نافرجام دشمنان اسلام و قرآن باشد و این است:

رمز شعار ماندگار:
مرگ بر امریکا و
مرگ بر اسراییل
اگر:
امروز به مردم مظلوم فلسطین کمک می کنیم، علاوه بر اینکه تکلیف اسلامی خود را در یاری از مظلوم انجام داده ایم، آرزوی رژیم اشغالگر قدس را مبنی بر غصب نیل تا فراتی که مرز کشور ماست به یأس و شکست و ذلت تبدیل خواهیم کرد.

به قلم: جمیله مصدقی حقیقی

برچسب ها: منتخب روز