طلبه نوشت
پسر فاتح خیبر

یکشنبه 9 دى 1397

پسر فاتح خیبر

چه خوش است زمانی که پدر پسرش را توصیف می‌کند و به آمدن او مباهات می ورزد. فاتح خیبر، جهان را سرشار از نور ستارگانی می داند که همواره جهان را با نورشان روشن می سازند. اگر این چنین نباشد بشر در تاریکی جهلی که ابلیس برای او فراهم نموده غرق خواهد شد: بدانید خاندان محمد صل الله علیه و آله و سلم همچون ستارگان آسمان هستند که هرگاه ستاره ای غروب کند ستاره‌ای دیگر طلوع نماید .

ماهی تمثیل‌ها تا در اقیانوس است آب را نمی‌یابد زمانی که بر ساحل افتاد و تنش خاک را لمس کند آب را می‌یابد. این همان حکایت بشر امروز است، تا زمانی که در اقیانوس ولایت و امامت غرق بود قدر ندانست حال که تن و روح‌اش به خاک غیبت خورده تازه فهمیده چه بر سرش آمده و چه قحطی او را فرا گرفته، دائم دهانش را بازو بسته می‌کند تا این آب از دست رفته را باز یابد. آیا این جهان بر عدل است؟ یعنی او عادلانه غایب است؟ مگر عدل نه این است که هر چیز در جای خود قرار بگیرد؟ یعنی ما هنوز سرگردان نشده ایم؟

چه خوش است زمانی که پدر پسرش را توصیف می‌کند و به آمدن او مباهات می ورزد. فاتح خیبر، جهان را سرشار از نور ستارگانی می داند که همواره جهان را با نورشان روشن می سازند. اگر این چنین نباشد بشر در تاریکی جهلی که ابلیس برای او فراهم نموده غرق خواهد شد: بدانید خاندان محمد صل الله علیه و آله و سلم همچون ستارگان آسمان هستند که هرگاه ستاره ای غروب کند ستاره‌ای دیگر طلوع نماید .

دریای قدرت حق، فرزند برومندش را اینگونه می نمایاند: او زره‌ای از حکمت به تن دارد که آن را با همه‌ی آدابش از توجه و معرفت و اشتغال به آن فراگرفته،؟ گمشده‌ی جگر گوشه‌اش را حکمت می داند* (نوری که آدمی امروزه ازآن فاصله گرفت)،* او در پی آن است،* زمانی که اسلام غریب و تنها بماند او پنهان می شود ¬_ ولابد زمانی که این غربت برداشته شود باز می‌گردد این راهکاری روشن برای بشریت است _* او باقی مانده حجت‌های خدا و جانشینی از جانشینان پیامبر خداست*.

اوست نهالی از قریش، جهالت و خودخواهی آدمی دیگر درختان را از بین برد او باقی مانده درختی است که دربنی هاشم کاشته شده است. پس بکوشید برای آبیاری آن !
آخر_الزمان یعنی عصر کنونی جهل و ظاهربینی، جای عقل و علم را گرفته و فتن آشکار شده است. اوست ک زمان غیبتش پر از فتنه هاست، امید!که ظهورش نزدیک است و این رایحه شامه نواز را مولای کونین به شیعیان نه بلکه تمام بشریت مژده داده است:

ای مردم زمان وقوع آنچه وعده داده شده فرا رسیده است و آنچه از آن بی خبرید به تحقق نزدیک است. او خواهد آمد! در زمان فتنه! و بندها‌ی که از فتنه بر گردن بشر افتاده باز خواهد کرد، گمراهان را متفرق می‌کند و دیده‌ها را به نور قرآن جلا و سینه‌ها را با تفسیر آن صفا می‌دهد و این بشریت است که در زمان ظهورش پیوسته جام‌های حکمت را سر می‌کشند. و نفوس به هدایت معطوف می‌شوند آنگاه که با هوای خود شکل گرفته و سازگار شده‌اند، در آن زمان جنگی عظیم رخ می‌دهد و شاید این همان آرماگدون باشد که حضرت هزار سال قبل به آن اشاره کرده است. او برترین و متفاوت‌ترین حاکم است می‌آید حکومتش برقلب‌ها را با حکومت جسم‌ها جمع می‌کند. زمین پاره‌های جگرش و گنجینه‌های خود را بیرون ریخته و نثار قدومش می کند.

خورشید، به خلف صالحش مباهات نموده و او را بر سیره‌ی صالحان می‌داند که غیر از این نمی‌تواند باشد سلاله پاک را! وی به فرزندش سید شباب فردوس حسین بن علی علیه السلام فرمود:*نهمین فرزند از فرزندان تو قیام کننده بر حق است که دین را آشکار کرده و عدالت را گسترش خواهد داد*. در جهالتی که جهان را فرا گرفته تعجبی نیست که قره العین رسول صل الله علیه و آله وسلم شگفت زده بپرسد: یا ابتاه! إن ذلک لکائن؟ آیا واقعا اینگونه خواهد شد؟! حضرت می‌فرمایند: آری، به خدایی که محمد_صل_الله_علیه_و_آله_وسلم را به رسالت بر انگیخت این اتفاق خواهد افتاد.

پس ای مردم فَبِأَیِّ آلَاء رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ؟ دوستش داریم؟ منتظر عدل محتوم هستیم؟ نشانه دارد ! آری می داند شما نیز دلاتان را مانند زمین پیشکش قدومش خواهید نمود ولی آیا شما که از شدت شوق در جوش و خروش نیستیدو در ظاهر بیمار نیستید به باطن بیمارید؟! آیا در ندبه های خود مانند زن جوان از دست داده اید ؟!مولایمان محب را اینگونه توصیف نموده آیا به وافع ما اینگونه‌ایم؟!
وَمِنَ الدلائل اَن یُری مِن شُوقِه مَثَل السَقیّم و فِی الفؤاد غَلائِلُ
ومِنَ الدلائلِ ضِحکُهُ بَینَ الوَرَی و القَلبُ مَحزوُن کَقَلبِ الثاکِلِ

از نشانه های انسان محب، این است که از شدت شوقش، مانند بیمار به نظر می‌آید و در همان حال، در دلش جوش و خروش‌ها‌یی است
و از نشانه‌های دیگر آنکه در میان مردم می‌خندد در حالی که دلش غمگین است؛ آن هم مانند غم مادر جوان از دست داده!

به قلم: طیبه نوحی