طلبه نوشت
السلام علیک ایها العبد الصالح

یکشنبه 9 دى 1397

السلام علیک ایها العبد الصالح

دلت که بر مدار ولایت و دوستی و محبت او بچرخد، حیات و مماتت عطر و بوی خدایی می‌گیرد و چه زیبا و شیرین است این موتی که شاید کمتر از شهادت نیست . گاهی دشمن و برخی دوست‌نماها در این اندیشه‌اند که، ملت از رهبر و انقلاب و ارزش‌های دینی و عقاید خود دست برداشته یا دست کم ضعیف شده است. اما ناگهان با رونمایی از یکی از صفحات زرین این آرمان مقدس، همه رشته‌ها پنبه می‌شود و دوست‌نما و دشمنان واقعی را در هاله‌ای از حیرت و ابهام فرو می‌برد .


دلت که بر مدار ولایت و دوستی و محبت او بچرخد، حیات و مماتت عطر و بوی خدایی می‌گیرد و چه زیبا و شیرین است این موتی که شاید کمتر از شهادت نیست.
گاهی دشمن و برخی دوست‌نماها در این اندیشه‌اند که، ملت از رهبر و انقلاب و ارزش‌های دینی و عقاید خود دست برداشته یا دست کم ضعیف شده است. اما ناگهان با رونمایی از یکی از صفحات زرین این آرمان مقدس، همه رشته‌ها پنبه می‌شود و دوست‌نما و دشمنان واقعی را در هاله‌ای از حیرت و ابهام فرو می‌برد.
آنان که از روز اول دستان پر مهر ولایت را به گرمی فشردند و پای شهادت نامه انقلاب اسلامی را با جدیت و تلاش و حضور و دفاع همه جانبه، امضاء کردند و تا آخرین لحظه با قافله سالار کاروان عشاق، هم‌دلی و همراهی کردند هرگز از خاطر قلب‌ها و ذهن‌ها فراموش نخواهند شد .
بزرگ مردانی که دین را به دنیا نفروختند و فریفته ریاست و سیاست‌بازی‌های این و آن نشدند. علم دارانی که تا پای جان و مال و آبرو و ... در رکاب امام زمان خود ماندند و هرگز به بهانه پست و مقام و شهرت و دنیا طلبی، روی از قبله اطاعت برنتافتند و خالصانه و صادقانه و در عین حال گمنام و بی‌ریا، کمر همت برای خدمت به ملت مظلوم و سربلند ایران اسلامی بستند.
آنان که تا زنده بودند نه فرزندان‌شان به میدان اختلاس و فساد پا نهادند و نه ایل و تبارشان را وارد عالی‌ترین پست و منصب‌های حکومتی کردند .
آری ! بزرگ مردانی سرشار از صفا و معنویت همچون شاهرودی و بهشتی! و چه زیباست که در زمان صدارت ایشان در قوه قضائیه، حضرت آقا دوران این رزمنده جان نثار انقلاب اسلامی را با دوران شهید بهشتی مقایسه کردند. راستی چرا ؟ فقط یک مفهوم به ذهن می رسد :
مظلومیت و گمنامی !
خوشا به سعادت چنین پیروانی که اطاعت از ولی زمانه را به بهای اندک دنیاپرستی و عافیت‌طلبی نفروختند و چون شمع سوختند تا حق مظلوم را از ظالم بستانند و جامعه را ولو یک قدم به عدالت نزدیک‌تر کنند و دست خناسان قدرت‌طلب و فاسد را قطع کرده و پرده از چهره تزویر و ریاکارانه وطن‌فروشان دوست‌نما بردارند.
آری! وقتی یک عمر خاموش و بی‌صدا چون شمع به پای ولی زمانه‌ات سوختی! در آغاز حیات جاویدت، این ولی زمانه است که پروانه‌وار به دورت می‌چرخد و همین‌قدر بگویم وقتی نایب بر حق امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف در نمازی که گویا همه ملت به او اقتدا کردند، بگوید:
اللهم لا نعلم منها إلا خیرا
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
روح پاکت ای شاهد فقید غرق انوار رحمت الهی باد که در فراق جان سوزت باید گریست و گفت :
السلام علیک ایهاالعبد الصالح المطیع لله

به قلم: جمیله مصدقی حقیقی