طلبه نوشت
نگی که نگفتی !

شنبه 21 بهمن 1396

نگی که نگفتی !

هو الرزّاق! سلام همسایه ! خدا قوت ! بنده همسایه شما، مسجد هستم . حال و احوال شما چطوره ؟ اوضاع بر وفق مراد هست؟ امیدوارم که روزگار به کامتون و دلتون شاد باشه و اگر هم فکر می کنید اینجور نیست دعا می کنم اوضاع زندگیتون رو به راه بشه و قطار زندگیتون رو ریل موفقیت و خوشبختی سوت زنان به پیش بِره … غرض از مزاحمت این که می خواستم تا دیر نشده مطلبی را خدمتتون عرض کنم تا بعداً جای گِله و گِله گذاری نباشه !

 هو الرزّاق!

 

سلام همسایه !

خدا قوت !

بنده همسایه شما، مسجد هستم .

حال و احوال شما چطوره ؟ اوضاع بر وفق مراد هست؟ امیدوارم که روزگار به کامتون و دلتون شاد باشه و اگر هم فکر می کنید اینجور نیست دعا می کنم اوضاع زندگیتون رو به راه بشه و قطار زندگیتون رو ریل موفقیت و خوشبختی سوت زنان به پیش بِره …

غرض از مزاحمت این که می خواستم تا دیر نشده مطلبی را خدمتتون عرض کنم تا بعداً جای گِله و گِله گذاری نباشه !

بعداً که میگم منظورم یوم الحسرته !

ی چیزایی هست که فکر می کنم واستون هم جالب باشه و هم مفید !

اول این که تو اسلام تا چهل تا خونه اون طرف تر هم همسایه محسوب میشه، بخاطر همین اول کار خودمو همسایه معرفی کردم .

دوم این که صاحب من اشتیاق وافری به بنده هاش داره ! از کجا می دونم ؟ ازآن جایی که در حدیث قدسی فرموده : « اگر آنان که از درگاه من روی برتافتند می دانستند که چقدر مشتاق آنان هستم ، هر آینه از شوق جان می سپردند.»

بخاطر همین موضوع، به قدری اهمیت حاضر شدن در نماز جماعت را بالا برده که پیامبر صلی‌الله علیه و آله در این رابطه فرموده: « هنگامی که اذان نماز را شنیدی ، هر چه سریعتر به مسجد بیا ؛ اگر چه سینه خیز باشد. » 

پس اگه ی وقت کسب و کار و مشغله های زندگی و خانواده و گرفتاری های روز مره بین من و شما را فاصله انداخته ، باید بگم که رزق و روزی دست صاحب منه و کلید آسمونا و زمین هم دست او (آیه ۱۲ سوره شوری). پس بهتره حرص زیاد نزنید و برای بدست آوردن دلش سری به خونه اش بزنید .

خوبه بدونید که هر قدمی که به سمت خونه اش بر می دارید ، ده تا حسنه واستون می نویسه و ده تا از گناهاتون رو می بخشه و ده درجه هم مقامتون رو تو بهشت بالا می بره. تازه وقتی در کنار دیگر برادران و خواهران خودتون قرار می گیرید (در صف های نماز جماعت) دلهاتون متعادل میشن و مهربونی بین شما و اونا زیاد میشه .

وقتی تو نماز جماعت شرکت می کنید ثواب یک رکعت نمازتون را آنقدر زیاد می کنه که حسابش از دست فرشته هاش خارج میشه .آرامشی به قلب و جونتون میده که از هر دارو و درمونی بی نیاز میشید !

نتیجه این که دوستی و رفت و اومد با من خیلی خوب و باصرفه است ! هم به درد امروزتون(دنیا) می خوره و هم به درد فرداتون (آخرت) . ناگفته نمونه که خیلی از منافع دوستی با من تو همون روز که گفتم مشخص میشه ! کدوم روز ؟ یوم الحسرت! 

همه اینا رو خدمتتون عرض کردم که بعداً که همدیگه رو زیارت کردیم و خدای ناکرده شاکی شدم ، نگی که نگفتی ! 

منتظرتونم ، برای دیدار خدمتتون زنگ می زنم ، صدای زنگ منو هم که می شناسید …

الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر ،الله اکبر ، أشهد أن لا إله إلّا الله …

 

 

پ.ن۱ : لَهُ مَقٰالیدُ السَّمٰوٰاتِ وَ الأَرضِ یَبسُطُ الرِّزقَ لِمَن یَشٰآءُ وَ یَقدِرُ إِنَّهُ بِکُلِّ شَیءٍ عَلیٖمٌ. آیه ۱۲ سوره شوریٰ.

پ.ن۲: این که مطلبم را با هو الرزّاق شروع کردم ، به نظرم رسید توفیق شرکت در نماز جماعت هم ی رزق محسوب میشه که گاهی نصیب هر کسی نمیشه .

 

نگاه خدا

برچسب ها: منتخب روز